Jak to działa?

1

Spadek energii?

Nie da się żyć w ciągłym stresie i pośpiechu, ponieważ ani ciało, ani umysł nie są w stanie długo przebywać w stanie podwyższonej aktywności.

Potrzebny im odpoczynek.

 

Jeżeli nie odpoczywamy dostatecznie, zużywa się za dużo energii, a w miarę upływu godzin i dni spada wydajność. Jednak świat, w którym żyjemy skłania do ciągłej rywalizacji, przez co nawet jeśli czujemy, że należy nam się odpoczynek, nie umiemy go sobie zapewnić.

 

Pracujesz intensywnie?

Może myślisz, że odpoczynek to marnowanie czasu, a pomijanie przerw czyni Cię bardziej produktywnym i pozwala lepiej wykonać pracę. Nic bardziej mylnego. Intensywna praca bez przerw uniemożliwi Ci osiągnięcie najlepszych wyników.

 

Przeciwnie – sprawi, że problemy, takie jak stres, niepokój i depresja pojawiają się szybciej niż Ci się wydaje. Może zamiast tego wolisz dowiedzieć się więcej o zaletach wypoczynku?

2
3

Umiesz odpoczywać?

Trudno jest przestać myśleć o zmartwieniach, które ciągle przepływają przez Twój umysł. Dzieje się tak między innymi dlatego, że tak naprawdę nie umiesz odpoczywać.

Czy pamiętasz dzień, kiedy telefon nie zabierał całej Twojej uwagi? Kiedy ostatni raz udało Ci się zrobić coś, co naprawdę lubisz?

 

Ćwiczenie różnych technik relaksacyjnych czy uprawianie jogi trzy razy w tygodniu niczego nie zmieni, jeśli nie potrafisz zapewnić sobie krótkiej chwili spokoju w ciągu dnia.

Siła małej drzemki

O zaletach drzemki piszę się w dzisiejszych czasach praktycznie wszędzie. Badania przeprowadzone przez NASA w 1995 roku wykazują, że piloci, którzy ucinali sobie Power Nap mieli szybszy czas reakcji, w porównaniu do pilotów, którzy nie spali w ciągu dnia. Obserwacja ponad 23 tysięcy Greków pokazała, że osoby, które spały w ciągu dnia średnio 20 minut, przynajmniej 3 razy w tygodniu, zmniejszały ryzyko śmierci spowodowane zaburzeniami pracy serca o 37 proc.

 

Power nap przynosi odświeżenie, dodaje energii, polepsza samopoczucie, zwiększa koncentrację, chroni przed sennością. Regularne drzemanie obniża poziom kortyzolu, przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi.

4
5

Lepsze decyzje

Podejmowanie decyzji jest ważną częścią życia, ponieważ może zabrać Cię dalej lub bliżej tego, na czym Ci zależy. Kiedy Twój umysł jest przepełniony, jasne spojrzenie na sytuację nie jest możliwe, przez co analiza możliwych opcji jest utrudniona, a Ty nie odczujesz zadowolenia z wyniku Twojej decyzji.

 

Drzemka w ciągu dnia pomoże w uzyskaniu świeżego oglądu sprawy, nabrania dystansu i podjęcia najbardziej trafnych decyzji w danym momencie.

Wzrost kreatywności

Jeśli do pracy potrzebujesz wymyślnej wyobraźni, to gdy tracisz inspirację, najbardziej cierpi na tym właśnie Twoja praca. Bycie upartym nie pomoże.

Musisz się zrelaksować, zrobić coś, co lubisz, na chwilę odłożyć zadanie na bok. Nie marnujesz czasu, bo kiedy wrócisz do pracy, nie uderzysz znów w ścianę, która poprzednio tam wyrosła.

 

Wszystko przyjdzie Ci znacznie łatwiej. Drzemka w chustach Vinci Power Nap, odświeża umysł, zmniejsza liczbę popełnianych błędów, pobudza kreatywność, zwiększa ilość nowatorskich rozwiązań i niekonwencjonalnych pomysłów.

4
5

Lepsza koncentracja

Vinci Power Nap w trakcie pracy jest tanią i prostą metodą zwiększenia efektywności, ułatwia i zwiększa koncentrację.  Sen sprzyja zapamiętywaniu nowych informacji.

 

Wypoczęty, odświeżony umysł chętniej podejmie się nowych wyzwań, zwiększy się energia i czujność.

Zmniejszenie stresu

Dobry odpoczynek zmniejsza także Twój poziom stresu. Kiedy cierpisz z jego powodu, wzrasta poziom kortyzolu, który wpływa negatywnie na organizm, szczególnie jeśli staje się chroniczny. Ból głowy, obniżona odporność, problemy trawienne i przewlekłe zmęczenie to tylko kilka przykładów.

 

Regularnie zażywana drzemka redukuje poziom stresu obniża ryzyko zawału serca. Dzięki czemu jesteś zdrowszy, bardziej wydajny i zaangażowany.

6
7

Poczucie szczęścia

Kiedy negatywne wzorce myślowe znikają z Twojego umysłu, zaczyna on uwalniać endorfiny, znane jako hormony szczęścia. W rezultacie możesz cieszyć się tym, co dzieje się wokół Ciebie i poczuć większe opanowanie i spokój.

Jeśli pozwolisz sobie na prawidłowy odpoczynek, wydajność Twojej pracy wrośnie. Poczujesz przypływ energii i optymizmu każdego dnia.

 

Odzyskujesz radość życia :)!

Wsparcie w terapii traumy, depresji, bezsenności i PTSD

Vinci Power Nap® to pierwszy na świecie innowacyjny system do szybkiej redukcji stresu, wyjątkowa pomoc dla osób po doświadczeniu traumy, depresji i PTSD, dający natychmiastowe poczucie bezpieczeństwa, ukojenia i utulenia, prowadzące do regeneracji ciała i umysłu, zwiększający poczucie spokoju, harmonii, energii i wydajności przez resztę dnia.

 

Koncepcja ta oparta jest na wielu wnikliwych badaniach zakończonych opublikowanymi pracami naukowymi i potwierdzona licznymi certyfikatami oraz rekomendacjami, które prezentowane są na stronie Vinci Power NAP® https://vincipowernap.asysto.pl/

Link do badań i artykułów naukowych: https://vincipowernap.asysto.pl/strona/24242-human-space-institute

8
9

Poczucie bezpieczeństwa

Mimo, że nic nie zastąpi kochającego przytulenia drugiego człowieka  – dla tych osób, które tego nie mogą mieć – doświadczenie utulenia w kokonie Vinci Power Nap® daje możliwość poczucia bezpieczeństwa, akceptacji, spokoju i miłości, szczególnie ważne dla osób samotnych i po traumatycznych przejściach.

 

System Vinci Power Nap® jest technologią, który służy do ukojenia zmęczonych zmysłów, utulenia, zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, poprawy sprawności psychofizycznej oraz wzmocnienia jakości snu nocnego. Skutecznie wpływa nie tylko na szybką regenerację ciała i umysłu, ale także posiada głębokie walory terapeutyczne, przynosi fizyczne i psychiczne ukojenie. Stworzony w oparciu o badania naukowe, Zero Gravity Position oraz integrację sensoryczną w idealnie zaprojektowanym do tego środowisku neuroarchitektury.

Neuroarchitektura

Odczucie powrotu do ukołysania w ramionach mamy poprzez bujanie ciała w chuście w pozycji Zero Gravity, w specjalnie zaaranżowanym pokoju wyciszającym jednocześnie wszystkie zmysły poprzez relaksujące wrażenia związane z naturą i leśną tematyką aranżacji przestrzeni, równowagą i utuleniem w podniebnej chuście, która  przywraca poczucie harmonii, dodatkowo powietrze jest natlenione, oczyszczone, zjonizowane i nawilżone.

 

To te elementy stanowiące bazę Systemu Vinci Power Nap® sprawią, że szybciej można wejść w stan relaksu i wyciszenia oraz pozwolić sobie na regenerującą, kojącą drzemkę, doświadczenie utulenia, błogości, odpuszczenia lęków, obniżenia agresji, większego zaufania do siebie i świata, odczucia miłości. Aby przerwać błędne koło stresu, najpierw trzeba znaleźć miejsce, w którym można poczuć się spokojnie i bezpiecznie.

10
11

Pokój wytchnienia

Vinci Power Nap® jest idealny dla osób stale narażonych na duży stres, traumy – dla dzieci, jak i dla dorosłych. Osoby pracujące z dziećmi również powinny szczególnie dbać o swój wypoczynek, ponieważ od tego zależą relacje z nimi i dobrostan podopiecznych. Zdajemy sobie sprawę, że mimo powagi sytuacji, realia nie ułatwiają, a czasem uniemożliwiają odpowiednią regenerację.

 

Dlatego stworzyliśmy miejsce dla dzieci ale również dla ich opiekunów do powrotu do równowagi psychofizycznej – Kawiarenkę Snu z systemem Vinci Power Nap®. Jest to autorskie połączenie interdyscyplinarności w medycynie/fizjologii tworzące neuroarchitekturę, idealne do szybkiej redukcji stresu, lęku, wzmacnia regenerację ciała i odświeża umysł, jest wyjątkowym benefitem dla ludzkości.

Zero Gravity Position

Vinci Power Nap® jest to szybki oraz głęboki relaks dla ciała i umysłu dzięki innowacyjnemu systemowi integracji sensorycznej i ukojenia wszystkich zmysłów naraz, takich jak: zapach, wzrok, dotyk, smak, dźwięk, równowaga ciała poprzez poziome kołysanie się w specjalnym materiale w pozycji Zer3o Gravity Position – dające uczucie podobne jak bycie w łonie lub ramionach matki.

 

Zero Gravity Position – to pozycja ciała astronauty w stanie nieważkości – dająca relaks mięśni i stawów gdy nie działa na nie grawitacja. Technologia Vinci Power Nap® daje możliwość doświadczenia tej pozycji na Ziemi.

System Vinci Power Nap® wsparty jest min. korzyściami zdrowotnymi płynącymi z wielu badań naukowych min:  NASA 26-MIN NAP, NASA – ZERO GRAVITY POSITION, DA VINCI ALL SENSES, 
FOREST BATHING, SENSORY SWING, POWER OF MUSIC 
i wielu innych.

12
13

Wyniki badań na 500 Delegatach ONZ

Wiedza na temat najkorzystniejszych sposobów 
regeneracji, treningi uważności, dieta oraz stosowanie systemu
 VINCI POWER NAP®, może zapewnić codzienny relaks, dobre samopoczucie, równowagę psychofizyczną i ZWIĘKSZYĆ : ENERGIĘ, JAKOŚĆ NOCNEGO SNU, ZDROWIE, POCZUCIE SZCZĘŚCIA, KREATYWNOŚĆ, ZAPAMIĘTYWANIE I UCZENIE SIĘ, KONCENTRACJĘ I UWAŻNOŚĆ, EFEKTYWNOŚĆ I PRODUKTYWNOŚĆ, POZYTYWNE PODEJŚCIE, SYSTEM IMMUNOLOGICZNY

 

MOŻE POMÓC ZREDUKOWAĆ : POZIOM STRESU, BÓL GŁOWY, BÓL PLECÓW, DEPRESJE I LĘKI, NAŁOGI, TRAUMĘ, PTSD.

Komu może pomóc?

System Vinci Power Nap® jest przeznaczony dla dzieci jak i dla dorosłych; dzieci z domów dziecka jak również tym cierpiącym z powodu wojny oraz ich rodzicom i dziadkom – jest to kluczowy krok do ich stabilizacji, uspokojenia, usunięcia z nich niepokoju, stresu i lęku, prowadzących min. do depresji, agresji, ucieczki w używki, kompulsywnych zachowań, uzależnień czy wręcz samobójstw.

 

Dopiero od poczucia bezpieczeństwa i przywrócenia homeostazy w organizmie, wzmocnienia kondycji psychofizycznej, co daje system Vinci Power Nap®, można budować własną siłę, ponownie zaufanie do ludzi i świata a w konsekwencji powrót do poczucia spokoju, równowagi emocjonalnej, sprawczości, akceptacji, miłości i radości życia.

14
15

Wzmocnienie jakości snu nocnego

Wysokiej jakości sen jest jedną z najważniejszych zmiennych poprawiających funkcjonowanie mózgu, długowieczność i wydajność we wszystkich aspektach życia. Wszyscy o tym wiemy, jednak wiele osób cierpi na bezsenność i ma problemy ze wzmocnieniem jakości i  polepszeniem nocnego snu.

 

Jeśli zmagasz się z niewystarczającym odpoczynkiem, przyjdź do Kawiarenki Snu®, aby usłyszeć najnowsze badania i przetestować system Vinci Power Nap® – która poprzez innowacyjną technologię drzemek, przywrócenie homeostazy i balansu hormonów – wzmacnia poprawę snu nocnego.

Interdyscyplinarne prace naukowe w służbie

Magdalena Filcek jest także autorką Kokonarium – pierwszego pokoju dziecięcego w Hospicjum dla Dorosłych, które powstało w Hospicjum Palium w Poznaniu https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,19650350,pierwszy-w-polsce-pokoj-terapii-dla-dzieci-w-hospicjum-palium.html

oraz autorką wielu prac naukowych: https://vincipowernap.asysto.pl/strona/24242-human-space-institute

Pan Antonio Guterres, Sekretarz Generalny ONZ, apeluje: „Musimy podjąć działania w celu rozwiązania kryzysu zdrowia psychicznego w tej pandemii”.
https://time.com/5839553/nie-działanie-kryzys-zdrowia-psychicznego/

UNICEF posiada również Innocenti Report Card 17 dotyczącej miejsc i przestrzeni, Środowiska i dobrostanu dzieci:
https://www.unicef-irc.org/publications/pdf/RC17-EN_Places-and-Spaces_Environments-and-childrens-well-being_Report-Card-17.pdf

16

źródło: https://pieknoumyslu.com/odpoczynek-mozg-zasluguje/