Jak to działa?

1

Spadek energii?

Nie da się żyć w ciągłym stresie i pośpiechu, ponieważ ani ciało, ani umysł nie są w stanie długo przebywać w stanie podwyższonej aktywności.

Potrzebny im odpoczynek.

 

Jeżeli nie odpoczywamy dostatecznie, zużywa się za dużo energii, a w miarę upływu godzin i dni spada wydajność. Jednak świat, w którym żyjemy skłania do ciągłej rywalizacji, przez co nawet jeśli czujemy, że należy nam się odpoczynek, nie umiemy go sobie zapewnić.

 

Pracujesz intensywnie?

Może myślisz, że odpoczynek to marnowanie czasu, a pomijanie przerw czyni Cię bardziej produktywnym i pozwala lepiej wykonać pracę. Nic bardziej mylnego. Intensywna praca bez przerw uniemożliwi Ci osiągnięcie najlepszych wyników.

 

Przeciwnie – sprawi, że problemy, takie jak stres, niepokój i depresja pojawiają się szybciej niż Ci się wydaje. Może zamiast tego wolisz dowiedzieć się więcej o zaletach wypoczynku?

2
3

Umiesz odpoczywać?

Trudno jest przestać myśleć o zmartwieniach, które ciągle przepływają przez Twój umysł. Dzieje się tak między innymi dlatego, że tak naprawdę nie umiesz odpoczywać.

Czy pamiętasz dzień, kiedy telefon nie zabierał całej Twojej uwagi? Kiedy ostatni raz udało Ci się zrobić coś, co naprawdę lubisz?

 

Ćwiczenie różnych technik relaksacyjnych czy uprawianie jogi trzy razy w tygodniu niczego nie zmieni, jeśli nie potrafisz zapewnić sobie krótkiej chwili spokoju w ciągu dnia.

Siła małej drzemki

O zaletach drzemki piszę się w dzisiejszych czasach praktycznie wszędzie. Badania przeprowadzone przez NASA w 1995 roku wykazują, że piloci, którzy ucinali sobie Power Nap mieli szybszy czas reakcji, w porównaniu do pilotów, którzy nie spali w ciągu dnia. Obserwacja ponad 23 tysięcy Greków pokazała, że osoby, które spały w ciągu dnia średnio 20 minut, przynajmniej 3 razy w tygodniu, zmniejszały ryzyko śmierci spowodowane zaburzeniami pracy serca o 37 proc.

 

Power nap przynosi odświeżenie, dodaje energii, polepsza samopoczucie, zwiększa koncentrację, chroni przed sennością. Regularne drzemanie obniża poziom kortyzolu, przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi.

4
5

Lepsze decyzje

Podejmowanie decyzji jest ważną częścią życia, ponieważ może zabrać Cię dalej lub bliżej tego, na czym Ci zależy. Kiedy Twój umysł jest przepełniony, jasne spojrzenie na sytuację nie jest możliwe, przez co analiza możliwych opcji jest utrudniona, a Ty nie odczujesz zadowolenia z wyniku Twojej decyzji.

 

Drzemka w ciągu dnia pomoże w uzyskaniu świeżego oglądu sprawy, nabrania dystansu i podjęcia najbardziej trafnych decyzji w danym momencie.

Wzrost kreatywności

Jeśli do pracy potrzebujesz wymyślnej wyobraźni, to gdy tracisz inspirację, najbardziej cierpi na tym właśnie Twoja praca. Bycie upartym nie pomoże.

Musisz się zrelaksować, zrobić coś, co lubisz, na chwilę odłożyć zadanie na bok. Nie marnujesz czasu, bo kiedy wrócisz do pracy, nie uderzysz znów w ścianę, która poprzednio tam wyrosła.

 

Wszystko przyjdzie Ci znacznie łatwiej. Drzemka w chustach Vinci Power Nap, odświeża umysł, zmniejsza liczbę popełnianych błędów, pobudza kreatywność, zwiększa ilość nowatorskich rozwiązań i niekonwencjonalnych pomysłów.

4
5

Lepsza koncentracja

Vinci Power Nap w trakcie pracy jest tanią i prostą metodą zwiększenia efektywności, ułatwia i zwiększa koncentrację.  Sen sprzyja zapamiętywaniu nowych informacji.

 

Wypoczęty, odświeżony umysł chętniej podejmie się nowych wyzwań, zwiększy się energia i czujność.

Zmniejszenie stresu

Dobry odpoczynek zmniejsza także Twój poziom stresu. Kiedy cierpisz z jego powodu, wzrasta poziom kortyzolu, który wpływa negatywnie na organizm, szczególnie jeśli staje się chroniczny. Ból głowy, obniżona odporność, problemy trawienne i przewlekłe zmęczenie to tylko kilka przykładów.

 

Regularnie zażywana drzemka redukuje poziom stresu obniża ryzyko zawału serca. Dzięki czemu jesteś zdrowszy, bardziej wydajny i zaangażowany.

6
7

Poczucie szczęścia

Kiedy negatywne wzorce myślowe znikają z Twojego umysłu, zaczyna on uwalniać endorfiny, znane jako hormony szczęścia. W rezultacie możesz cieszyć się tym, co dzieje się wokół Ciebie i poczuć większe opanowanie i spokój.

Jeśli pozwolisz sobie na prawidłowy odpoczynek, wydajność Twojej pracy wrośnie. Poczujesz przypływ energii i optymizmu każdego dnia.

 

Odzyskujesz radość życia :)!

źródło: https://pieknoumyslu.com/odpoczynek-mozg-zasluguje/